Про Пласт

Що таке «Пласт»?

Пласт — українська скаутська організація, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.

Дата заснування Пласту — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.

Сьогодні Пласт — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України й української діаспори. Пласт в світі налічує більше 10.000 пластунів.

Заснування та розвиток

  • 1911: д-р О. Тисовський засновує у м. Львові організацію «ПЛАСТ» за зразком англійського скаутського руху Лорда Байдена Поуелла
  • 1946: у Мюнхені відбуваються перші збори українських закордонних пластунів
  • 1991: Відновлення Пласту в Україні

В умовах другої Світової війни, через депортацію і велику кількість вимушених втікачів з України Пласт поширюється у всьому світі.  В Україні під час польської та пізніше німецької окупації, а також в період Радянського Союзу скаутський рух був заборонений. Лише в 1991 р. з набуттям Україною державної незалежності «Пласт» знову офіційно отримав статус легальної організації.

Союз Українських Пластунів в Німеччині має організації-побратими в США, Канаді, Великобританії, Австралії, Аргентині, Польщі та Україні. Ці крайові організації є всі об’єднані в КУПО, Конференції Українських Пластових Організаціях.

Наша метa

Пласт – це молодіжна організація, яка базується на засадах християнської етики та українських традицій. Основна увага звертається на виховання дітей та юнацтва самостійними, активними членів суспільства з керівницькими якостями. Методика самопізнання та почуття власної відповідальності притаманна скаутському руху.

Під час занять спортом, в іграх та гуртковій роботі на дозвіллі та в таборах виробляються почуття солідарності, власного обов’язку, активності та власної ініціативи у відношенні до суспільства, людства та довкілля. Українська мова є сполучною ланкою членів організації.

Знання, принесені із батьківського дому та школи, поширюються і поглиблюються у виховні роботі. З пластовими іспитами підтримуються самостійні здібності та уміння.  За відповідні вмілості члени нагороджуються спеціальними відзнаками.