Інклюзія

Що таке інклюзія?

Інклюзія (з латинського. inclusio — включення) — це процес збільшення доступу участі всіх громадян в суспільстві, і насамперед тих, що мають труднощі у фізичному чи розумовому розвитку. Він передбачає розробку і застосування  конкретних рішень, які можуть дозволити кожній людині рівноправно брати участь в суспільному житті та запобігає будь-якій формі дискримінації

Пласт в Німеччині керується засадами інклюзії і намагається в міру можливостей організації удоступнити кожній бажаючі особі участь в пластовій програмі та членство в Пласті.

Знаємо з власного досвіду що поняття пластової програми багатьом батькам і дітям з особливими потребами приносить страх, бо не знають чи Пласт зможе достатньо про них подбати.

Тому Крайова Пластова Старшина Німеччини вирішила приєднати до свого складу референта інклюзії, який разом зі своєю командою розглядає можливості особам з особливими фізичними, психологічними, інтелектуальними чи поведінковими потребами та здатностями брати участь в пластовій програмі.

Поза тим референт інклюзії Німеччини є членом світової робочої групи «Інклюзія в Пласті», яка має мету усвідомлення потреби інклюзії в Пласті та запобігання дискримінації людини в пластовій діяльності.

Пласт в Німеччині запрошує всіх охочих приєднатися, але усвідомлює що не є в силі ні в змозі всіх включити чи надати кожному повністю усю необхідну підтримку.

Ми шукатимемо в особистій розмові з батьками та дітьми завжди найкращу розв’язку, яка уможливлює участь у якнайширшій частині пластової програми та одночасно забезпечує відповідний підхід до особливих потреб дитини.

Контакт
Крайовий Референт Інклюзії: ст.пл. Тома Ґеля
ел. пошта: inklusija@plastde.org